22-23 травня 2022 року в Дрезденському технічному університеті стартував проєкт “U_CAN: Україна до вуглецевого нейтралітету”. Презентація концепту проєкту відбулася в теплій атмосфері в Інформаційному центрі університету за участі міжнародних партнерів з восьми країн Європи. З української сторони в заході взяли участь вісім міст: Львів, Київ, Житомир, Хмельницький, Івано-Франківськ, Вінниця, Харків та Херсон.

Київ представив Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”. Реалізацію проекту в університеті під керівництвом директорки НН ІЕЕ Оксани Вовк виконують чотири підрозділи: навчально-науковий Інститут енергозбереження та енергоменеджменту (НН ІЕЕ), навчально-науковий Фізико-технічний інститут, факультет лінгвістики та навчально-науковий інститут прикладного системного аналізу.

На стартових зустрічах науковці та партнери визначили цілі, ключові сектори, зацікавлених сторін та потенційні технології й практики, які підтримуватимуть проект. Вони планують організовувати навчання та підвищення кваліфікації. Загальнодоступна платформа проекту буде запущена незабаром після початку роботи, що дозволить відстежувати його хід та оновлення, а також міститиме банк знань U_CAN відповідно до принципів відкритої науки.

Основні завдання, представлені НН ІЕЕ:

  1. Навчання та розвиток потенціалу. Це завдання включає розробку посібника “Кліматична нейтральність міст” для міських чиновників, планувальників, магістрів та інших зацікавлених сторін. Посібник поширюватиметься в офлайн і онлайн форматах, насамперед серед мережевих партнерів в Україні. НН ІЕЕ також проведе вебінар “Декарбонізація енергетичного сектору”.
  2. Путівник “Кліматична нейтральність міст України”. Він буде орієнтований на міських чиновників, планувальників, студентів-магістрів та інших зацікавлених осіб, зосереджуючись на методологіях і інструментах для досягнення кліматичної нейтральності у містах.

Перша зустріч у форматі kick-off meeting заклала основу для командної роботи та налаштувала учасників на реалізацію перспективних задумів. Проєкт залучатиме широке коло здобувачів вищої освіти, представників органів державної влади та бізнес-структур, поширюючи європейський досвід покращення добробуту регіонів ЄС серед стейкхолдерів для запобігання соціально-економічним та просторовим диспропорціям. Це особливо актуально для України в період післявоєнного відновлення.

Разом наближаємося до Європейського Союзу і налаштовуємося на плідну роботу під чистим небом!

https://datashare.tu-dresden.de/s/TQk2ACHPjmY6Zxz

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *