Проект «Норвезько – Українське співробітництво з освіти, заснованої на наукових дослідженнях в сфері інноваційних, сталих та енергоефективних систем: CPEA-LT-2016/10044» виконується Університетським коледжем Південно-Східної Норвегії спільно з КПІ ім. Ігоря Сікорського, за фінансової підтримки програми Євразія Норвезького центру для міжнародного співробітництва в освіті (SIU).

ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА ПРОЕКТУ

Назва проекту:Норвезько – Українське співробітництво з освіти, заснованої на наукових дослідженнях в сфері інноваційних, сталих та енергоефективних систем
Номер:CPEA-LT-2016/10044
Тривалість проекту:2017-2019 роки
Донор:Норвезький центр міжнародного співробітництва в галузі освіти (SIU)
Напрям співпраці:Оновлення та інтернаціоналізація вищої освіти в країнах-партнерах за програмою Євразія
Координатор проекту (грантхолдер):
Організація:Університетський коледж Південно-Східної Норвегії
Відповідальні особи:Свейн Соре Хаген
Керівник Департаменту електроенергетики, інформаційних технологій та кібернетики
E-mail: svein.t.hagen@usn.noКарлос Фернандо Пфайффер Селайя
Координатор проекту
E-mail: carlos.pfeiffer@usn.no

Виконавчий партнер в Україні:
Організація:Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
Відповідальні особи:Денисюк Сергій Петрович 
Директор Інституту енергозбереження та енергоменеджменту
E-mail: spdens@ukr.netСтрелкова Галина Георгіївна
Координатор проекту
E-mail: galaz@i.ua

Проект «Норвезько – Українське співробітництво з освіти, заснованої на наукових дослідженнях в сфері інноваційних, сталих та енергоефективних систем: CPEA-LT-2016/10044» має три основні цілі, що відповідають програмі інтернаціоналізації КПІ ім. Ігоря Сікорського та науковим напрямкам Інституту енергозбереження та енергоменеджменту (ІЕЕ):

1. Посилити трансфер знань між факультетами обох університетів для розроблення нової програми підготовки аспірантів «Системи енергетичного менеджменту та інтелектуальні електромережі», запропонованої ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського у відповідності до вимог Болонської системи.

2. Розробити спільні курси (з англомовним викладанням) для посилення навчальних програм студентів-магістрів та аспірантів ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського та Департаменту електроенергетики, інформаційних технологій та кібернетики Університетського коледжу Південно-Східної Норвегії; розроблені навчальні матеріали зробити доступними для онлайн-навчання.

3. Посилити академічну мобільність студентів та співробітників обох інституцій, спільне керівництво наукових робіт та дисертаційних досліджень, підготовку спільних публікацій науково-дослідних результатів у сфері інноваційно-сталих та енергоефективних систем.

Agreement on partnership in education and research between University College of Southeast Norway and Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute was signed

5 квітня 2017 року було укладено угоду про партнерство в освітній та науковій сферах між Університетським коледжем Південно-Східної Норвегії та КПІ ім. Ігоря Сікорського, яку підписали заступник декана з освіти Факультету технологій, природничих та морських наук Університетського коледжу Південно-Східної Норвегії, Ранді Холта та директор Інституту енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського, Денисюк Сергій Петрович.

Угода спрямована на подальший розвиток існуючих академічних зв’язків між Університетським коледжем Південно-Східної Норвегії (раніше Телемарк) та Інститутом енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського і є основою для співпраці вищих навчальних закладів під час виконання освітніх та наукових проектів, проведення конференцій та семінарів, академічної мобільності студентів.

Університетський коледж Південно-Східної Норвегії та Інститут енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського є партнерами в рамках проекту «Норвезько – Українське співробітництво з освіти, заснованої на наукових дослідженнях в сфері інноваційних, сталих та енергоефективних систем» (CPEA-LT-2016/10044), що виконується за підтримки Норвезького центру міжнародного співробітництва в галузі освіти (SIU)

Візит представника Норвезького центру міжнародного співробітництва в галузі освіти

30 травня 2017 р. в Інституті енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського в рамках впровадження проекту «Норвезько – Українське співробітництво з освіти заснованої на наукових дослідженнях в сфері інноваційних, сталих та енергоефективних систем»: CPEA-LT-2016/10044 відбувся візит Борда Хекланда, Радника-консультанта Центру міжнародної освіти Норвезького центру міжнародного співробітництва в галузі освіти.

Project meeting of representatives of the Institute of Energy Saving and Energy Management of the Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute (Ukraine) and the University of South-Eastern Norway (Kingdom of Norway)

В період з 10 по 16 листопада 2018 року відбулась проектна зустріч представників Інституту енергозбереження та енергоменеджменту (ІЕЕ) КПІ ім. Ігоря Сікорського та Факультету технологій, природничих та морських наук (ФТПМН) Університету Південно-Східної Норвегії (USN). Зустріч проводилась у м. Порсгрунн (Королівство Норвегія) в рамках виконання завдань проекту SIU «Норвезько – Українське співробітництво з освіти, заснованої на наукових дослідженнях, у сфері інноваційних, сталих та енергоефективних систем» (ID: CPEA-LT-2016/10044) між Національним технічним університетом України “Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського” та Університетом Південно-Східної Норвегії.

Метою проектної зустрічі було виконання цілей і завдань проекту «Норвезько – Українське співробітництво з освіти, заснованої на наукових дослідженнях, у сфері інноваційних, сталих та енергоефективних систем», зокрема щодо розробки та вдосконалення англомовних курсів третього циклу навчання за напрямом інноваційних, сталих та енергоефективних систем, які будуть викладатися в ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського.
З української сторони у зустрічі приймали участь Директор ІЕЕ професор Сергій Денисюк, координатор проекту доцент кафедри електропостачання ІЕЕ Галина Стрелкова, завідувач кафедри електропостачання ІЕЕ доцент Володимир Попов, доцент кафедри електропостачання ІЕЕ Мирослав Стрелков.

З норвезької сторони у зустрічі приймали участь Декан ФТПМН професор Мортен Мелааен; заступник декана ФТПМН Ранді Холта; завідувач кафедри електроенергетики, інформаційних технологій та кібернетики ФТПМН професор Свеін Хаген; координатор проекту професор кафедри електроенергетики, інформаційних технологій та кібернетики ФТПМН Карлос Пфеіффер; доцент кафедри електроенергетики, інформаційних технологій та кібернетики ФТПМН Рошан Шарма; професор кафедри процесів, енергетичних та екологічних технологій ФТПМН Ларс Токхеін; професор кафедри електроенергетики, інформаційних технологій та кібернетики ФТПМН Фінн Хауген; професор кафедри електроенергетики, інформаційних технологій та кібернетики ФТПМН Бернт Ліе; інституційний координатор програми ERASMUS+ в Університеті Південно-Східної Норвегії Еспен Йохансен.

У ході проектної зустрічі українська сторона прийняла участь у міжнародному семінарі та робочих зустрічах організованих та проведених ФТПМН Університету Південно-Східної Норвегії за тематикою:

 • Освіта, заснована на наукових дослідженнях, у сфері інноваційних, сталих та енергоефективних систем. Дата проведення: 12-13.11.2018. Місце проведення: USN, м. Порсгрун, Королівство Норвегія;
 • Розвиток освітніх програм другого та третього циклів навчання у сфері Європейської вищої освіти. Дата проведення: 14-15.11.2018. Місце проведення: USN, м. Порсгрун, Королівство Норвегія.

Під час проектної зустрічі також було обговорено цілу низку питань щодо перспектив співробітництва в освітній і науковій сферах, присвячених зокрема:

 • досягнутим результатам та існуючим можливостям для подальшої мобільності магістрів, аспірантів та викладачів-учасників проекту з обох факультетів-партнерів;
 • оцінці результатів стажування аспірантів ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського в ФТПМН Університету Південно-Східної Норвегії під час слухання та обговорення їх наукових доповідей;
 • посиленню трансферу знань між обома факультетами-партнерами, зокрема шляхом спільного керівництва науковими роботами і дисертаційними дослідженнями та підготовки спільних публікацій науково-дослідних результатів у сфері інноваційних, сталих та енергоефективних систем;
 • використанню викладачами обох факультетів-партнерів сучасних електронних навчальних ресурсів (засобів) для підготовки навчальних матеріалів, зокрема тих, що увійдуть до електронної бібліотеки на веб-сайті проекту в якості навчальних матеріалів для третього циклу навчання за напрямом інноваційних, сталих та енергоефективних систем.

За результатами проектної зустрічі, з метою посилення трансферу знань та сприяння академічній мобільності викладацького складу обох факультетів-партнерів, були прийняті рішення про:

 • читання у 2019 році гостьових англомовних лекцій двома викладачами з кожного із двох факультетів-партнерів за проектом мобільності між КПІ ім. Ігоря Сікорського та Університетом Південно-Східної Норвегії в рамках програми ERASMUS+ та за підтримки проекту CPEA-LT-2016/10044. Читати гостьові лекцій в Університеті Південно-Східної Норвегії в рамках програми ERASMUS+ від ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського у квітні 2019 року будуть учасники проекту доцент кафедри електропостачання д.т.н. Володимир Попов та доцент кафедри електропостачання к.ф-м.н. Галина Стрелкова;
 • проведення літньої школи в ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського в першій половині червня 2019 року, для якої визначено програму, розклад і теми занять, слухацьку аудиторію (магістри другого циклу навчання) та лекторів з кожного із двох факультетів-партнерів. Матеріали літньої школи планується підготувати та опублікувати у вигляді підручника, написаного англійською мовою лекторами літньої школи.

Visit of representatives of the Institute of Energy Saving and Energy Management of the Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute (Ukraine) to the University of South-Eastern Norway (Kingdom of Norway)

В період з 22.04.2018 – 28.04.2018 відбувся візит Директора ІЕЕ, професора Денисюка С.П. та доцента кафедри електропостачання ІЕЕ Стрелкова М.Т. до Університету Південно-Східної Норвегії (Королівство Норвегія).

Метою візиту було викладання циклу англомовних лекцій в рамках програми ERASMUS+ за академічною мобільністю, а також обговорення питань наукової співпраці між університетами-партнерами для реалізації цілей спільного міжнародного освітнього проекту “Норвезько – Українське співробітництво з освіти, заснованої на наукових дослідженнях в сфері інноваційних, сталих та енергоефективних систем” (ID: CPEA-LT-2016/10044) в рамках програми Євразія Норвезького центру для міжнародного співробітництва в освіті (SIU).

Візит професора Денисюка С.П. та доцента Стрелкова М.Т. відбувався згідно наказу КПІ ім. Ігоря Сікорського №3/170 від 12 квітня 2018р.

В ході візиту були проведені усі заходи та завдання, передбачені академічної мобільністю за програмою ERASMUS+ та завданнями проекту CPEA-LT-2016/10044 за програмою Євразія, зокрема:

 •  зустріч з керівництвом Факультету технологій, природничих та морських наук Університету Південно-Східної Норвегії, обговорення плану роботи;- зустріч з Е. Йохансеном, інституційним координатором програми ERASMUS+ в Університеті Південно-Східної Норвегії, та професором К.Ф. Пфайффером, координатором проекту «Норвезько – Українське співробітництво з освіти, заснованої на наукових дослідженнях в сфері інноваційних, сталих та енергоефективних систем», обмін досвідом, обговорення питань щодо можливостей подальшої співпраці;
 • проведення професором Денисюком С.П. циклу англомовних лекцій в рамках програми ERASMUS+ на тему «Smart Buildings: the State of Development and Prospects» для магістрів, аспірантів та зацікавлених викладачів кафедри електроенергетики, інформаційних технологій та кібернетики Факультету технологій, природничих та морських наук Університету Південно-Східної Норвегії у кампусі м.Порсгрунн;
 • проведення доцентом кафедри електропостачання ІЕЕ Стрелковим М.Т. циклу англомовних лекцій в рамках програми ERASMUS+ на тему «Introduction to the Electricity Market System» для магістрів, аспірантів та зацікавлених викладачів кафедри електроенергетики, інформаційних технологій та кібернетики Факультету технологій, природничих та морських наук Університету Південно-Східної Норвегії у кампусах м.Порсгрунн та м. Консберг;

Visit of Professor Roshan Sharma from the University of South-Eastern Norway (Kingdom of Norway) to the Institute of Energy Saving and Energy Management of the Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute (Ukraine)

В період з 14 по 18 травня 2018 р. в Інституті енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського перебував представник Університету Південно-Східної Норвегії проф. Рошан Шарма.

Метою візиту було викладання циклу англомовних лекцій в рамках програми ERASMUS+ за академічною мобільністю, а також обговорення питань наукової співпраці між університетами-партнерами для реалізації цілей спільного міжнародного освітнього проекту “Норвезько – Українське співробітництво з освіти, заснованої на наукових дослідженнях в сфері інноваційних, сталих та енергоефективних систем” (ID: CPEA-LT-2016/10044) в рамках програми Євразія Норвезького центру для міжнародного співробітництва в освіті (SIU).

Прийом професора Рошана Шарма проводився за програмою згідно наказу КПІ ім. Ігоря Сікорського № 3/257 від 15.04.2018 року.

В ході візиту були проведені усі заходи, передбачені програмою прийому, зокрема:
– зустріч з керівництвом ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського, обговорення плану роботи, знайомство з ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського;

Visit of Professor Burnt Lie from the University of South-Eastern Norway (Kingdom of Norway) to the Institute of Energy Saving and Energy Management of the Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute (Ukraine)

В період з 21 по 25 травня 2018 року в Інституті енергозбереження та енергоменеджменту КПІ ім. Ігоря Сікорського перебував представник Університету Південно-Східної Норвегії професор Бернт Ли.

Метою візиту було викладання циклу англомовних лекцій в рамках програми ERASMUS+ за академічною мобільністю, а також обговорення питань наукової співпраці між університетами-партнерами для реалізації цілей спільного міжнародного освітнього проекту “Норвезько – Українське співробітництво з освіти, заснованої на наукових дослідженнях в сфері інноваційних, сталих та енергоефективних систем” (ID: CPEA-LT-2016/10044) в рамках програми Євразія Норвезького центру для міжнародного співробітництва в освіті (SIU).

Прийом професора Бернта Ли проводився за програмою згідно наказу КПІ ім. Ігоря Сікорського № 3/273 від 19.05.2018 року.

В ході візиту були проведені усі заходи, передбачені програмою прийому, зокрема:
– зустріч з керівництвом ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського, обговорення плану роботи, знайомство з ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського;

Studying students of the Institute of Energy Saving and Energy Management of the Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute (Ukraine) at the University of South-Eastern Norway (Kingdom of Norway) in the 2017-2018 academic year

У 2017-2018 навчальному році в рамках виконання цілей і завдань міжнародного проекту «Норвезько-Українське співробітництво з освіти, заснованої на наукових дослідженнях у сфері інноваційних, сталих та енергоефективних систем» за програмою Євразія (номер CPEA-LT-2016/10044) між ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського та Факультетом технологій, природничих і морських наук Університету Південно-Східної Норвегії  та програми ERASMUS+ щодо мобільності студентів 6 магістрів ІЕЕ КПІ ім. Ігоря Сікорського успішно завершили один рік навчання в Університеті Південно-Східної Норвегії:

 • Артем’єв Максим, група ОЕ-61, спеціальність: 141. Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, напрям спеціалізації:  «Системи електропостачання»;
 • Бондаренко Тетяна, група ОЕ-61, спеціальність: 141. Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, напрям спеціалізації:  «Системи електропостачання»;
 • Далібожак Іван, група ОН-61, спеціальність: 141. Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, напрям спеціалізації: «Енергетичний менеджмент та енергоефективність»;
 • Дєлов Влас, група ОН-61, спеціальність: 141. Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, напрям спеціалізації: «Енергетичний менеджмент та енергоефективність»;
 • Мушка Яна, група ОН-61, спеціальність: 141. Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, напрям спеціалізації: «Енергетичний менеджмент та енергоефективність»;
 • Рожок Руслан, група ОТ-61, спеціальність: 144. Теплоенергетика, напрям спеціалізації: «Енергетичний менеджмент та інжиніринг».

Своїми враженнями та досвідом про студентське життя в Університеті Південно-Східної Норвегії магістри поділилися в розділі «Відгуки». 

Project results on the students exchanges from the Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute (Ukraine) to the University of South-Eastern Norway (Kingdom of Norway)

MASTER STUDENTS EXCHANGES
 
There were in total 10 Master Students from the IEE Igor Sikorsky KPI studied at the University of South-Eastern Norway (the USN) during 2017-2020. By combining the funding of the Eurasia project with Erasmus + funding, we were able to exchange more students from Ukraine than originally planned. The details are given below.
 
During the 2017-2018 academic year, 6 Master Students from the IEE Igor Sikorsky KPI studied at the USN during a full academic year, i.e. during 2 semesters -autumn and spring semesters, 2017-2018:
 
1. Tetiana Bondarenko – Erasmus + and partially Eurasia funding;
2. Yana Mushka – Erasmus + and partially Eurasia funding;
3. Ivan Dalibozhak – Erasmus + and partially Eurasia funding;
4. Maksym Artemiev – Erasmus + and partially Eurasia funding;
5. Vlas Dielov – with Eurasia funding (100%)
6. Ruslan Rozhok – with Eurasia funding (100%).
 
During the 2018-2019 academic year, 3 Master Students from the IEE Igor Sikorsky KPI studied at the the USN during the spring semester, 2019:
1. Marta Melnyk – Erasmus + and partially Eurasia funding;
2. Anton Fandul – Erasmus + and partially Eurasia funding;
3. Viacheslav Holub – Erasmus + and partially Eurasia funding;
 
During the 2019-2020 academic year, 1 Master Student from the IEE Igor Sikorsky KPI studied at the USN during the spring semester, 2020:
1. Ivan Frolov – Erasmus funding. This student exchange is outside the Eurasia project, as a continuation of the collaboration of IEE NTUU “Igor Sikorsky KPI” and USN after finishing the project in December of 2019.
 
PH.D. STUDENTS EXCHANGES
 
There were in total 4 Ph.D. students for 6 months exchanges from the Igor Sikorsky KPI at the USN in 2018-2019 academic year with the Eurasia funding (100%) The details are given below.
1. Dmytro Yatsenko – exchange from August 10, 2018, to February 10, 2019;
2. Pavlo Sokolovskyi – exchange from August 10, 2018, to February 10, 2019.
3. Oleksandra Ishchenko – exchange from January 1, 2019, to June 30, 2019;
4. Maksym Artemiev – exchange from January 1, 2019, to June 30, 2019.
The students stories about the study at the USN are here: http://io.iee.kpi.ua/stories/ukrainian
 
Prepared by Halyna Strelkova,
Coordinator of the international project CPEA-LT-2016/10044, Assoc. Prof. of Power Supply Department of IEE, Ph.D.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *